Zebranie Sprawozdawcze i Błyskawiczne Mistrzostwa Sekcji

21.01.2022 r. odbyło się Zebranie Sprawozdawcze, a następnie rozegrany został pierwszy turniej z cyklu Błyskawicznych Mistrzostw Sekcji. Zebranie rozpoczęto od wręczenia pucharu dla najwszechstronniejszego zawodnika sekcji LKS Piast Śrem, którym został Tomasz Kozłowski. Pełna klasyfikacja (w końcowej klasyfikacji decydowała suma miejsc w klasyfikacjach rocznych w 4 różnych tempach: 5 minuty, 15, 30 i 2,5 h, a w przypadku równej ilości najwyższe miejsce w dowolnym tempie). Wyniki:

1. Tomasz Kozłowski (suma miejsc 11; średnia 2,75)
  15. Stanisław Koliński (53,5; 14,38)

Następnie poruszone zostały tematy dotyczące składek klubowych, dyżurów i kroniki. Kolejnym etapem było przedstawienie kalendarza na najbliższy rok i zwrócenie uwagi na najważniejsze wydarzenia. Kalendarz został już umieszczony w odpowiedniej zakładce na stronie, więc jeśli kogoś nie było to można już się z nim zapoznać. Następnie odbyło się tradycyjne losowanie numerów startowych w Mistrzostwach Sekcji – Finale A:

10. Piotr Hoffmann

Ostatnim punktem zebrania było omówienie spraw bieżących, a następnie przystąpiono do pierwszego turnieju z cyklu Błyskawicznych Mistrzostw Sekcji. Zagrano systemem „każdy z każdym”, a tempo wynosiło 4 minuty na partię + 3 sekundy za ruch. Przekonywujące zwycięstwo odniósł Tomasz Kozłowski, który stracił tylko 0,5 pkt. Wyniki: