56. Miedzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina

W dniach 15-23.08.2020 r. w Polanicy-Zdroju rozegrany  został już po raz 56. Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina. Memoriał poświęcony pamięci jednego z najlepszych polskich szachistów w historii przez wiele lat był najsilniejszym turniejem kołowym w Polsce. Startowali tu m.in. mistrzowie świata Smysłow, Karpov czy Topałow. Aktualnie turniej kołowy nie jest już rozgrywany, ale co roku OPENY cieszą się dużą popularnością.

W tym roku reprezentacja naszego klubu powiększyła się dwukrotnie w stosunku do roku ubiegłego i zagrało 6 naszych zawodników. W OPENIE B (seniorzy) rywalizował prezes naszego klubu – Piotr Kaczmarek (wyniki grupa B), w OPENIE D (ranking ELO <=2000) zagrali: Marek Simon, Rafał Janicki i Robert Lisiecki (wyniki grupa D), w OPENIE E (ranking ELO <=1700) brał udział Miłosz Stern (wyniki grupa E), a w OPENIE F (do 12 lat) grał Patryk Stern (wyniki grupa F). Najlepiej wypadł Marek Simon, który po świetnym starcie (4/4) do samego końca liczył się w walce o czołowe lokaty. Ostatecznie Marek zakończył rywalizację na 7 miejscu, co pozwoliło na zdobycie nagrody i poprawiło ranking ELO o 8 punktów. Zadowolony ze swojego startu może być z pewnością również Miłosz Stern, który startując z 106 numeru startowego zdobył 4,5 pkt i zakończył rywalizację na 69 miejscu. Pozostali nasi reprezentanci niestety nie zaliczą raczej tego turnieju do udanych, ale z pewnością zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.

Podczas turnieju w Polanicy-Zdroju odbywało się też wiele imprez towarzyszących, 3 naszych zawodników wystąpiło w turnieju błyskawicznym, jednak bez większych sukcesów (wyniki blitza).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *