Eliminacje Strefowe do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików

Wojciech Werbliński z awansem na Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach klasycznych!
Dopiero co cieszyliśmy się, że nasz klub ma reprezentantów w Eliminacjach Strefowych, a dziś (25.09.2022) już wiemy, że to było dopiero preludium jeszcze większych sukcesów! Miejsce na podium przy przedostatnim numerze startowym i zdobycie II kategorii szachowej można podsumować jednym słowem – SENSACJA! Wojtkowi należą się brawa za ogrom pracy włożony w przygotowania.

Nie można zapomnieć o wyniku Wiktorii Laboch, która zajęła miejsce 7 przy 6 awansujących w grupie D-9. Do awansu zabrakło niewiele, ale co się odwlecze to nie uciecze – w przyszłości na pewno się uda. Niemniej jednak zdobycie 4 pkt w 9 partiach na tym etapie rywalizacji i uzyskanie III kategorii szachowej należy oceniać przez pryzmat wysiłku włożonego w przygotowania i rozpatrywać w kategorii rewelacyjnego występu!

Cieszymy się, że mamy tak zdolną młodzież. Na awans do Mistrzostw Polski Juniorów czekaliśmy już ponad 10 lat i mamy nadzieję, że kolejna tak długa przerwa nas nie spotka.

Skoro już o sukcesach, to w imprezie towarzyszącej – turnieju błyskawicznym miejsce na ostatnim stopniu podium zajął kapitan naszej III ligowej drużyny – Marek Simon.

Eliminacje Strefowe do Mistrzostw Polski odbywały się w dniach 19-25.09.2022 r. w Sypniewie. Sam awans do tej imprezy był nie lada wyzwaniem, gdyż trzeba było wywalczyć sobie miejsce grając w Mistrzostwach Wielkopolski. Na tym etapie zostali już tylko najlepsi. Długie tempo gry (90 minut na partię dla zawodnika + 30 sekund na ruch) pozwalało na dogłębne przemyślenia i znacznie zmniejszało ryzyko popełnienia błędów, które zdarzają się częściej, gdy tempo jest krótsze.

Wyniki C-13

Wyniki D-9

Wyniki BLITZ-a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *