Szachowe Lato 2021

Rafał Janicki wygrywa Szachowe Lato w Poznaniu! W dniach 10-18.07.2021 r. w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych rozgrywany był coroczny festiwal. Niespodziewanie triumfował zawodnik z naszego klubu. Początek był niemrawy – wygrana w pierwszej rundzie, ale już w drugiej porażka z dużo niżej notowanym zawodnikiem. Potem jednak nastąpiło odrodzenie i 6 zwycięstw z rzędu! Przed ostatnią rundą 0,5 pkt przewagi nad drugim zawodnikiem zapewniało komfort Rafałowi, któremu remis dawał zwycięstwo w turnieju. Partia od początku dobrze układała się dobrze dla lidera i przez całą partię pozycja była delikatnie lepsza. Zawodnicy ostatecznie zgodzili się na remis w wieżówce po 31. posunięciu. Jest to drugi zawodnik z Piasta Śrem, który triumfował w tym turnieju (wcześniej wygrał Tomasz Kozłowski). Ciekawostką potwierdzającą, że rankingi nie grają jest fakt, że z pierwszej 20 zawodników według listy startowej, tylko trzech nie straciło rankingu! Jest to coś niespotykanego.
Łącznie w zawodach grało 6 naszych reprezentantów. Nagrodzony został również Bogusław Górski, który był najlepszy wśród zawodników niepełnosprawnych. Dla większości naszych klubowiczów niestety nie był to udany turniej, ale doświadczenie z pewnością zaowocuje w przyszłości.