XII Turniej Szachowy o Puchar Firmy EL-BUD

05.06.2022 r. odbył się XII Turniej Szachowy o Puchar Firmy EL-BUD. Triumfował Jacek Tomczak, który stracił zaledwie 0,5 pkt na dystansie dziewięciu rund. Kolejne miejsca na podium zajęli Marcin Sieciechowicz i Marcin Szeląg. Turniej był też zaliczany do GP Wielkopolski w Szachach Szybkich i w tej klasyfikacji zwyciężył Marek Zakrzewski przed Janem Klimkowskim i Dawidem Niekrasiem. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania, do gry przystąpiło blisko 120 osób!
Bardzo zacięta była walka o miano najlepszego zawodnika Piasta Śrem, do końca w grze była szóstka zawodników. Ostatecznie najlepszy był Paweł Wojtkowski przed Tomaszem Kozłowskim (oboje zdobyli po 6,5 pkt). Po 6 pkt natomiast zdobyli: Marek Simon, Michał Skrzypczak, Robert Lisiecki i Damian Włodarczak. Wśród kobiet z gminy Śrem najlepsza była Magdalena Stachowiak, Wielu uczestników zmagań zostało nagrodzonych, więc z pewnością większość wracała do domów w dobrych humorach.
Ogromne podziękowania tradycyjnie dla Hurtowni materiałów budowlanych i hutniczych EL-BUD za wsparcie organizacyjne i ufundowanie nagród o rekordowej wysokości przekraczającej 6000 zł oraz dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowie w której to po raz kolejny gościli uczestnicy turniejów współorganizowanych przez nasz klub. Tylko dzięki gościnności tej placówki mogliśmy przyjąć do turnieju aż tak liczną reprezentację pasjonatów królewskiej gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *