Zebranie sprawozdawcze i Błyskawiczne Mistrzostwa Sekcji

11.01.2019 odbyło się zebranie sprawozdawcze. Podsumowane został miniony sezon. W rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Seniorów, jak co roku wystawiliśmy 2 zespoły. Pierwsza drużyna zajęła 5 miejsce w III lidze, a druga 3 miejsce w IV lidze. Na przełomie kwietnia i maja odbyło się XX spotkanie z szachistami z Königsbrück. W turnieju szachów szybkich zwyciężył Michał Tomczak, a w tempie błyskawicznym najlepszy był Marek Simon. W meczu drużynowym odnieśliśmy zwycięstwo 9,5:0,5.  Z sukcesów indywidualnych warto wspomnieć o Mistrzostwach Wielkopolski do lat 7, w których 4 miejsce zajął Patryk Stern

Najwszechstronniejszym zawodnikiem sekcji został Tomasz Kozłowski. O kolejności decydowała suma miejsc w 4 tempach gry (2,5 h, 0,5 h, 15 min i 5 min).