GRAND PRIX DLA DZIECI W SZACHACH

Regulamin:

1.Cel gry
-rozpowszechnienie gry w szachy wśród dzieci
-wyrobienie nawyku sportowej i bezkonfliktowej rywalzacji
-wyłonienie najlepszego uczestnika Grand Prix

2.Organizator
-L.K.S. Piast Śrem
-Gmina Śrem
-Szkoła Podstawowa w Dąbrowie

3.Zasady gry
Rozegranych zostanie 5 turniejów , do końcowej klasyfikacji uwzględniane zostaną 3 najlepsze wyniki.
Kolejno decydować będzie:
1.suma punktów
2.suma miejsc
3.punkty kolejno z 4,5 turnieju
4.miejsce z 5 turnieju

4.Termin i miejsce gry
02.02 (Klub Szachowy) ,03.03 (S.P. w Dąbrowie), 11.05 (Klub Szachowy), 21.09 (Klub Szachowy), 30.11 (Klub Szachowy)

5.Sędziowanie
Turnieje zostaną rozegrane zgodnie z przepisami zawartymi w Kodeksie Szachowym odnośnie szachów przyśpieszonych, tempo gry :10 minut .Rywalizacja przebiegać będzie systemem szwajcarskim 6 rundowym , lub rundowym z możliwością rozegrania 6 partii.Sędzią głownym będzie przedstawiciel L.K.S. Piast Śrem posiadający licencję

6.Nagrody
Pierwsza trójka z poszczególnych turniejów otrzyma nagrody rzeczowe, ponadto narody otrzymają uczestnicy 5 turnieju zgodnie z końcową klasyfikacją.Zwycięzca rywalizacji otrzyma puchar przechodni , który przechodzi na własność w przypadku 3 krotnego zwycięstwa

Dotychczasowi zwycięzcy:
2015 Karol Majorczyk
2016 Karol Majorczyk
2017 Bartosz Ciesielski

Wyniki I turnieju z cyklu GRAND PRIX DLA DZIECI:

1.Ciesielski Bartosz S.P. Pecna 6
2.Wachowicz Jan S.P Nochowo 5
3.Budzyński Józef S.P. Dąbrowa 4
4.Binkowski Hubert S.P.1 3,5 12,0
5.Skrzypczak Kornel S.P.Dąbrowa 3,5 11,5
6.Michałowska Amelia S.P.Dąbrowa 3 14,5
7.Walewski Krzysztof S.P.6 3 13.0;13,0
9.Peksa Stanisław S.P.5 3 13,0 ;11,5
10.Figaniak Albert S.P.Dąbrowa 3 12,5
11.Łuszczek Dominik S.P.1 3 11,0
12.Kurpisz Piotr S.P.Dąbrowa 2,5 12,0
13.Gawałek Julia S.P.4 2,5 9,5
14.Radziejewski Tymoteusz Dąbrowa 2
15.Ciesielski Mikołaj Pecna 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *