XXII spotkanie z szachistami z Königsbrück

W dniach 29.04-01.05.2023 r. odbyło się XXII spotkanie z zaprzyjaźnionymi szachistami z Königsbrück. Spotkanie było bardzo intensywne, a harmonogram zapewniał uczestnikom maksymalne wypełnienie czasu i niewiele wolnych chwil w ciągu tych trzech dni. Już pierwszego dnia doszło do pojedynku drużynowego obu zespołów. Po zaciętym boju ostatecznie to nasz zespół wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Mecz zakończył się wynikiem 4,5:3,5. Wyniki na szachownicach:

Dzień drugi mijał tempem turnieju błyskawicznego rozgrywanego w Klubie Relax. Partia za partią i tak 15 rund zaciętej rywalizacji wyłoniło zwycięzcę. Robert Lisiecki pokazał świetną dyspozycję i zdobywając 11,5 pkt o punkt wyprzedził Pawła Wojtkowskiego i o 1,5 pkt ostatniego na podium Michała Skrzypczaka. Wieczorem szachiści udali się do Śremskiego Sportu, aby aktywnie spędzić późne popołudnie na basenie.

Ostatni dzień to już 7 rundowy turniej szachów szybkich i zakończenie spotkania. W turnieju o triumfie zadecydowała punktacja pomocnicza. Tę korzystniejszą miała Marzena Kozłowska, która wyprzedziła byłego szachistę śremskiego klubu Eugeniusza Murawskiego. Na najniższym stopniu podium ponownie zameldował się Michał Skrzypczak.

Po turnieju szachiści udali się na pożegnalny obiad i w dobrych nastrojach zakończono to owocne XXII spotkanie. A kolejne już za rok – czekamy z niecierpliwością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *