Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów

21.06.2021 r. w Sypniewie zakończyły się Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów. Po wieloletniej przerwie nasz klub będzie reprezentowany na Mistrzostwach Międzywojewódzkich!
W grupie dziewcząt do lat 9 awans wywalczyła Wiktoria Laboch! Zdobycie 5 pkt w 9 partiach pozwoliło też na zdobycie IV kategorii szachowej.
W grupie chłopców do lat 13 udany występ zanotował Wojciech Werbliński, który do samego końca walczył o czołowe lokaty i ostatecznie zajął miejsce 12 (1 miejsce na liście rezerwowej do Mistrzostw Międzywojewódzkich).
W finałach Mistrzostw Wielkopolski wystąpili również: Zuzanna Szczepaniak (15 miejsce w grupie D-15), Julia Laboch (23 miejsce w grupie D-11) i Jakub Szczepaniak (30 miejsce w grupie C-9).
Sam awans na ten szczebel rozgrywek jest dużym osiągnięciem, a zdobyte na tym poziomie doświadczenie z pewnością przyniesie korzyści w przyszłości.
Dodatkowo w jeden z dni rozgrywany był tradycyjny turniej błyskawiczny, w którym brać udział mogli również opiekunowie. W czołówce cały czas utrzymywał się Robert Lisiecki, który ostatecznie rywalizację zakończył na miejscu trzecim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *