Drużynowe Mistrzostwa Polski – II liga

II Liga zakończona – nadszedł czas podsumowań.
Do rozgrywek przystąpiliśmy posiadając 33 numer na 34 zespoły i chyba tylko nieliczni wierzyli, że miejsce 26 dające utrzymanie będzie realne. Przebieg turnieju pokazał jednak, że rankingi nie grają i mimo, że graliśmy w każdym meczu z lepszymi rywalami, (nieraz różnice na deskach wynosiły nawet po około 300 oczek na naszą niekorzyść) to do końca były realne szanse na utrzymanie. W każdym meczu stawialiśmy opór i nawet drużynom z Top 10 byliśmy wstanie urwać indywidualnie jakieś punkty. Przed ostatnią rundą wiedzieliśmy, że zwycięstwo nie koniecznie da utrzymanie, ale musieliśmy wygrać i liczyć na korzystne wyniki w innych meczach. Wygranie meczu to nie była wcale prosta sprawa, graliśmy z drużyną rozstawioną z 19 numerem. Mecz od początku był bardzo wyrównany z obustronnymi szansami. Po zwycięstwach Rafała i Roberta, przy przegranych Damiana i Tomka w grze zostali Marek i Dominika. U Marka padł remis, a partia Dominiki zakończyła się zwycięstwem po poświęceniu jakości (warto to zobaczyć). Tak też udało się osiągnąć 4 zwycięstwo i zakończyć rywalizację na 28 miejscu. Za rok powalczymy o awans z III ligi i powrót na ten poziom rozgrywek. Ogromne podziękowania dla Hurtownia materiałów budowlanych i hutniczych El-Bud,, która dofinansowała nasz wyjazd. W składzie wystąpili: Marek Simon, Michał Tomczak, Paweł Wojtkowski, Rafał Janicki, Michał Skrzypczak, Damian Włodarczak, Robert Lisiecki, Tomasz Kozłowski i wypożyczona z UMKS Na Pięterku Poznań Dominika Stochniałek. Podziękowania również dla kibiców, którzy obserwowali i dodawali otuchy podczas tych wymagających zmagań.
W jeden z dni rozegrany został turniej błyskawiczny, w którym wystąpiła 4 naszych zawodników, najlepiej wypadł Robert Lisiecki, który zdobył połowę punktów i w derbowym pojedynku pokonał Rafała Janickiego.