XXVII Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Poznaniu

W dniach 18-25.08.2019 r. w Gmachu Głównym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbył się XXVII Międzynarodowy Festiwal Szachowy. W grupie A wśród 99 zawodników znalazło się 4 reprezentantów Piasta Śrem.

W turnieju triumfował Jakub Maciejczak, drugi był Marcin Szeląg, a trzeci Paweł Stempin. Świetnie potoczył się ten turniej dla Rafała Janickiego, który zakończył rywalizację na 11 miejscu w klasyfikacji generalnej i 1 wśród osób z elo do 2000. W 5 rundzie zremisował z prawdziwą legendą – wielokrotnym Mistrzem Polski Włodzimierzem Schmidtem. Wynik 6 z 9 pozwolił również na wypełnienie pierwszej normy na kandydata na mistrza krajowego i uzyskanie 77 „oczek” elo. Nagrodzona została również Marzena Kozłowska (5 pkt), która zajęła 3 miejsce wśród kobiet i 2 w klasyfikacji Mistrzostw Wielkopolski Kobiet. Marzena również zanotowała zysk rankingowy (+4 „oczka”). Piotr Hoffmann zdobył 4 pkt i zajął 62 miejsce, a Tomasz Kozłowski 3,5 pkt i 66 miejsce.

Zawody odbywały się na dystansie 9 rund, tempem 90 minut na partię dla zawodnika + 30 sekund za ruch. W pierwszy dzień rozegrane zostały 2 rundy, a od drugiego codziennie po 1. Godzina 17 wydaje się optymalną, nie za późno, a daje możliwość gry osobom pracującym. Niestety nie obyło się bez przygód jeśli chodzi o dojazd. W poniedziałek w Poznaniu miał miejsce wypadek, przez który były ogromne korki. Szczęśliwie udało nam się dotrzeć 28 minut po czasie (przy dopuszczalnym spóźnieniu 30 minut) i mogliśmy przystąpić do gry. Marzena i Tomek zwyciężyli w tej rundzie, więc warto było się spieszyć.

Wyniki

W niedzielę po południu odbył się turniej błyskawiczny, do którego przystąpiło 115 osób. Skład Śremian został wzmocniony przez Bogusława Górskiego i Damiana Włodarczaka. Turniej zdecydowanie najlepiej rozpoczął Bogusław, który już w 2 rundzie pokonał Kamila Szadkowskiego, a 2 rundy później wygrał z Marcinem Chmielem. Wyniki naszych reprezentantów:

Rafał Janicki 45 miejsce (6 pkt)

Bogusław Górski 55 miejsce (5,5 pkt)

Marzena Kozłowska 72 miejsce (5 pkt)

Damian Włodarczak 73 miejsce (5 pkt)

Tomasz Kozłowski 74 miejsce (5 pkt)

Wyniki Blitz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *